Anglický Pointer LEYLA

25.12.2018

Plemeno: Anglický pointer
Pohlaví: Fenka
Věk: 5 let 
Oblíbená činnost, tahání a nejvíc bahnité válení.
 

Proč právě Leylinka?
Protože ohaříků není nikdy dost a kdo zná pointříky, jistě vědí, jak tah na čemkoliv milují. Leylinka žije pro tah a s paničkou jsou na nekonečných procházkách neustále. Leylinka je nádherná dáma každým coulem, a tak pořádné pleťové masce s výtažky voňavého hnoje a bahýnku neodolá. Časté praní a sušení obojku je tedy na denním pořádku a tak dává Woobojku pořádně co pro to ! No a co si budeme povídat, ale na takovém krásném krku nesměl Woobojek chybět! 


Leylinka se k nám dostala jako vysněný tahoun mého manžela Honzíka, závodil do té doby v canicrossu s bíglem a přál si dlouhonohého sprintera. Oba dva máme slabost pro lovecké flekaté psy, takže do té doby veřejně celkem neznámé plemeno anglického pointera byla jasná volba Pečlivě jsme vybírali a nakonec zvolili hodně tradiční pracovní chovatelskou stanici s bohatou historií, krásnými a zdravými zvířaty s neuvěřitelně pracovitou a akční povahou. Jmenuje se tedy celým jménem Peny od Nezdického potoka a narodila se v Sušici v domku přímo pod Svatoborem. Nyní je z ní už čtyřletá zkušená fena, jako štěně byla extrémně akční a střeštěná, musím ale říci, že střeštěnost jí teda moc neopustila a je a ní legrace pro jakékoli činnosti, přestože naším sportem číslo 1 je individuální mushing, věnujeme se i jiným aktivitám a ať jdeme dělat cokoliv, nikdy ji neopouští dobrá nálada a chuť do práce. Venku je to sprintující střela, doma mazlíci plyšák, co se dobře vyspí jedině přitulená k nám a přikrytá dekou.  Jako testovací pejsek pro dřevěné zapínání u Woobojku je vhodná zejména proto, že jsme ji nikdy neučili netahat na vodítku, a proto se do tahu opírá opravdu ze všech sil po celou dobu, co jde na vodítku a díky pravidelným tréninkům na sprintových tratích má v tahu neuvěřitelnou sílu. Přiznávám, že já jsem obojky opravdu posedlá a máme jich doma desítky, potrpím si na kvalitu a vzhled samozřejmě, Woobojku už máme několik a tenhle s dřevěným zapínáním je rarita na českém trhu, takže jsme ho museli hned mít. Zatím otestován již na několika procházkách, vyválen v hnoji a následně vyprán již dvakrát a stále jako nový, rozhodně ho tedy doporučujeme, tak snad bude brzy v prodeji .


Recenze od paničky:

Dneska dřevěné zapínání ozkoušeno s pointřicí, či tahá jako šílená a úplně bez známky použití a to už je jednou vypraný.
11.12.2018 Tereza Hladká