"Evropský saňový pes SMOUK"

Plemeno: Evropský saňový pes
Pohlaví: Fenka
Věk: 3 roky 
Jsem neúnavná škubačka na vodítku.

Proč právě Smouk?
Protože ohařů jakéhokoliv druhu není nikdy dost. Chtěla jsem, aby Woobojek testovalo co nejvíce Evropských saňových psů. Jak již název napovídá, jsou to vyšlechtění tažní psi, kteří ve svém světě nemají konkurenci. Vzhledem k mé vášni pro mushing a vlastnění plemene ESP, vídám tyto plemena velmi často a vím, co dokáží vyvinout za tah a obrovskou sílu škubu. Asi si říkáte že ESP už máme doma, ale jich není prostě nikdy dost a potřebovala jsem právě Smouk pro svou šílenou vášní tahu na čemkoliv, právě i obojku. Tak se podívejte, jak Smouk testuje Woobojek.

Ahoj, jmenuji se Smokie, páníčci mě většinou oslovují Šmouk, Smoukynka a nebo Kraken, to se mi líbí nejvíc Jsem fenka Evropského saňového psa - 14.10.2018 mi byly 3 roky, prej jsem v nejlepších letech nebo co a tuhle sezonu jsem lítala jak mašinka. Nevím, běhám pořád se stejným nadšením a nasazením, běhání je totiž nejvíc božííí! Na volno i v tahu... Abyste chápali, jsem totiž pes CANICROSSAŘ. Když jsem se narodila, zamluvili si mě nějací lidé že je budu tahat na koloběžce... jednoho dne ale přišla chovatelka, že prý jsem menší, než oni chtěli, takže mě odřekli, no ale nakonec si mě 1.1.2016 v mých 11ti týdnech vyzvedla panička s páníčkem...! Jak já je milovala a stále miluju... No a od té doby spolu běháme a mazlíme se na gauči. Nedávno jsem se stala "testovacím pejskem" pro tetu Simču a její krásné výrobky, slyšela jsem jí jak říká, že potřebuje nějakého psa, který na vodítku tahá a nevydrží chvilku v klidu, no... a tak jsem si řekla, že se této role zhostím na 110% a tak když jdu s paničkou na procházku, tak tahám, škubu sebou, cválám na místě, panička vždy křičí, ale řeknu vám, že teď na tom sněhu je to vážně hrozná prča, jak za námi klouže,  vždy se se ségrama šíleně smějeme,   pak nás stejně pustí, páč na nás nemá nervy a my spolu lítáme a koušeme se při tom, je to boží. Mám už 2 Woobojky, jeden polostahovací růžový, a druhý s dřevěnou sponou, ten je vážně skvělej...
Na obojku s plastovou sponou jsem se párkrát vyvlíkla, když jsem dala hlavu do správného úhlu a pořádně zabrala, tak se rozepl a já za těma srnečkama mohla běžet...! S tímhle se mi to ale zatím nepodařilo, achjo. No ale, vynahrazuje to to, že je zelený, a já zelenou miluji. Jde mi k pleti   


RECENZE OD PANIČKY:
Když mi Simča poslala fotku nového dřevěného zapínání, první co mě napadlo - věřím že to nerupne, ale 100% se při Smoukyny záběru vytáhne spona z dřevěného kroužku a ona zase zdrhne. Na procházkách běhá navolno, ale když vidím srny, či něco, volám si jí a připínám na obojek na vodítko, bohužel xkrát se mi stalo, že zabrala a obojek s plastovou sponou se rozepl, nebo spona dokonce praskla. Jednou zdrhla za srnou, jednou za kočkou a utíkala přes silnici, kličkovala mezi auty... tak jsem si řekla a dost!
Woobojek s dřevěným zapínáním testujeme cca 3-4 týdny a zatím OOOBR spokojenost, řekla bych že je téměř nemožné aby se spona vyvlékla a kroužek aby rupnul, to nevím co by se muselo stát. Obojek je již dvakrát praný a vypadá pořád jako nový. Určitě si koupím další pro zbylé dvě fenky Takže za nás 10 bodů z 10 :)
Petra Fürstová 
17.12.2018 10:00


Petra Fürstová
22.12.2018 16:00