Evropský saňový pes Macík

Plemeno: Evropský saňový pes
Pohlaví: Fenka
Věk: 3 roky
Vodítkový tankodrom. 

Proč právě Macík?
Protože Macík je naše Macík a kdo jiný než naši hafani by jako první měli testovat Woobojky? :) Byla jsem přesvědčená, že pokud přežije našeho Macíka, přežije už opravdu všechno. Macík je od malička vedena pro svět v tahu a to na všem. Chůzi na vodítku do svých 2 let neznala a když jsme jí poprvé zapnuly, vypadalo to, že se hodlá vzdát svých předních nohou, utrhnout si krk a zpřelámat páteř na obojku. Její chůze po zadních nohách s vyvěšeným tělem je taková do dnes. Tah se nesnažíme nikterak odnaučovat, pouze usměrňovat, aby jsme nezamezovali její lásce k protitahu. Macík na vodítku chodí pouze přes silnici a v místech kde je nezbytně nutné. Ovšem chodí a tak je nutné, abych se na Woobojek mohla na 110% spolehnout.
Ohařů jakéhokoliv druhu není nikdy dost. Chtěla jsem, aby Woobojek testovalo co nejvíce Evropských saňových psů. Jak již název napovídá, jsou to vyšlechtění tažní psi, kteří ve svém světě nemají konkurenci. Vzhledem k mé vášni pro mushing a vlastnění plemene ESP, vídám tyto plemena velmi často a vím, co dokáží vyvinout za tah a obrovskou sílu škubu. Asi si říkáte že ESP už máme doma, ale jich není prostě nikdy dost a potřebovala jsem právě Smouk pro svou šílenou vášní tahu na čemkoliv, právě i obojku. Tak se podívejte, jak Smouk testuje Woobojek. 

Macík, to je fenka evropského saňového psa, tedy plemene, který je vyšlechtěný k tomu, aby tahal, tedy dělal sport, kterému říkáme Mushing.
Macíka měl tehdy ten nejlepší trenér v tomto sportu Jirka Suchý. Jirka má však spousty psů a Macík se jim nehodila do smečky, zkrátka se tam necítila dobře. Jirka tedy uvažoval, že by jí přenechal někomu, u koho se bude mít dobře a bude moct dělat to co jí jde nejlépe, a to právě Mushing. Ke mně se tedy dostala úplnou náhodou když jsme se domluvili, že si ji jen na PÁÁÁR dnů vyzkouším a půjčím na canicrossový nebo scooterjöring závod. Jenže už když jsem si jí vezl domů bylo mi jasný, že těch pááár dnů bude do konce života . Jsou jí něco přes 3 roky a na její den narození nikdy nemůžu zapomenout, protože narozky slavíme společně ve stejný den 25.8. . Macík se jmenuje Macík, občas Mackoid, Macina, Mac ale její celé jméno je Vodítkový Tankodrom.
 Začátky s ní byly velice obtížné, bála se všeho, co neznala. Dveře, které neznala byly největší překážka natož nový člověk... A teď? Doma největší mazlice, která se učí vše neuvěřitelně rychle a ochotně, vše jí baví, ale co má nejraději je jednoznačně běh a MÍČKY Stačí když si začnu balit na trénink a Macík to svým "zpěvem" oznámí všem na území o rozloze Sovětského svazu. Nejdříve jsme s ní zkusili běh, tedy canicross ale usoudili jsme, že svoje nohy máme příliš rádi, a i když se nám zdálo, že Macík má sílu tak svou hlavní přednost měla a má hlavně v rychlosti. Jízda na kole, tedy bikejöring, bylo nejlepší rozhodnutí a po pár trénincích jsme určili vrchol sezóny mistroství světa v Polsku, které bylo letos na podzim. Skutečně doma je ale Macík na sněhu, takže letos pokračujeme jízdou na běžkách neboli skijöringu, nemluvě o tom, když může běžet "dvojku" tedy v tahu s druhým psem vedle sebe. Je jedno vlastně na čem stojím nebo sedím, Macík tak moc miluje tahání, že mě odtáhne i s postelí, když spím a kdyby se náhodou přestala otáčet Země, stačí dát Macině postroj a zaháknout jí za nějakou horu a on jí opět roztočí, bohužel ale nejspíš příliš rychle...nicméně moc nerozlišuje jestli má na sobě postroj určený k tahání nebo obojek a podle toho pak taky vypadá venčení na vodítku.... Jestli Woobojek přežije Macíka, mohou se pak Woobojky používat jako tažné lano pro odtah letadel k terminálu. 
Pavel Pischek 


PANIČKA MUSÍ POSKLÁDAT VŠECHNY TESTOVACÍ VIDEJKA A FOTEČKY :) CHVILKU STRPENÍ PROSÍM

Recenze od páníčka: