Hlavně se nestresovat

08.01.2019

🌿Hlavně se nestresovat.🌿
Jsem ten typ člověka, kterého když něco popadne, musí to jít okamžitě udělat. A to i klidně odejít od rozšité zakázky a jít tvořit. Často jsem vůbec nestíhala, ale musela jsem si nutně ušít kousek, který mě zrovna při šití napadl. Má vlastnost "honemudělání" ze mě dělá člověka s chaosem u mé mašinky. Snažila jsem se s tím něco dělat už v mé minulé práci obchoďačky, stylem tří kalendářů ať v telefonu nebo v pracovně a dvěma diáři. Zjistila jsem, že mi to absolutně nefunguje. Často jsem se stresovala z vlastně nadiktovaných úkolů, do kterých mi skákaly neustále mé myšlenky a nové nečekané události.
Třeba jít vyřizovat smlouvy, jenže vytvořit si nový list na eshopu bylo mnohem přednější, i když mě za to vlastně vůbec nikdo nezaplatí. Jenže, kdybych já to takhle neměla, dneska bych tu neseděla u mašinky s chaosem a netvořila pro vás. Často mi zkušení kamarádi ve svém oboru radili, ať se soustředím na jednu věc a tu dotáhnu, jenže já to prostě neumím a vlastně mi to stále nějak funguje a dělat tisíce věcí na jednou mě naplňuje. Třeba právě teď, mám před sebou rozšité kousky a v diářku (teď už jen jednom) psáno, že právě teď je hodinka na našívání svršků, ale sedím tu s nohama na stole a píši si článeček, který mě zrovna napadl.
A proč? Protože prostě musím a chci!
Školství nás nutí od malička disciplíně a neustálému potlačení vlastních tvůrčích schopností, protože teď, když si chceš malovat, zpívat, číst, studovat, tak musíš počítat složité rovnice, které tě vlastně absolutně nezajímají a s velkou pravděpodobností je uvidíš naposledy na testu, ze kterého se budeš ještě dnes osypavat. Nenechte si vzít své sny a touhy pro to, že teď zrovna musíte, protože to někdo nařídil. Dokud to nenařídí váš život a vaše touha, je to pořád jen "někdo" a né my sami.
_______
🌿Krásný zbytek týdne vám přeji
Simča Woobojky 🌿