"Irský vlkodav BERRYNKA"

Plemeno: Irský vlkodav
Pohlaví: Fenka
Věk: 2 roky 
"Doma mírný jako ovečka, při lovu odvážný jako lev"  

Proč právě Berrynka?
Berrynka byla vybrána pro testování kvůli svému plamenu . Myslím, že obří pejsek v testování nesmí chybět. Stejně tak se hodí jeho kombinace velikosti a dlouhých chlupů. Ano, sháněla jsem i chlupaté velké pejsky, aby jsme zjistili, jak si zapínání poradí s dlouhým chlupem. Zajímá mě, jestli nebude trhat chlupy, jestli se bude dobře zapínat i na takové kobylce jako je Irský vlkodav.  


Berrynce byly v řijnu 2 roky. Pochází z chovatelské stanice Amititia z Vysočiny, celý jsménem CRESSIDA Amititia, ale říkáme jí Berry. Naše Berrynka nebyla moc plánovaná. Plánovala jsem sice v té době další štěně vlkodava, ovšem po mé fence, která nezabřezla a tak jsem využila situace, kdy měla moje známá krásná světlá štěňátka z výborného spojení. Byla to rychlá akce a dopoledna na Silvestra jsme si pro ní jeli. Čím více vlkodavů, tím má člověk šťastnější život! :)

Berry je nejakčnější vlkodav, co jsem kdy měla. Je to naprostý originál. Člověk se s ní nenudí a musí vymýšlet stále nějaké aktivity. Válení na gauči má samozřejmě také moc ráda, ale neodolá procházce po Alpách, kde momentálně žijeme. Jízda lanovkou jí nedělá problém, vleze/skočí kamkoliv, pokud jí tam člověk dá nějaký výborný pamlsek. :-D  
Miluje všechno, co se hýbe. Je to lovkyně tělem i duší. Ne nadarmo se říká o vlkodavech "Doma mírný jako ovečka, při lovu odvážný jako lev"
Berry plavání v lásce nemá, do vody chodí maximálně po břicho. :D

I přes to, jak je Berrynka paličatá a chce, aby bylo po jejím, tak ji mám moc ráda a děkuji každý den za to, že je se mnou! Opravdu se doma nenudíme :-)

WEB

Většinou fotím naše holky společně, takže bylo těžké vybrat fotografii :)
( my jsme ale rádi i za společné fotografie <3 ) 

Fotografie s růžovým pozadím je z ateliéru (Berry ve věku 4 měsíců) 
foto Aneta Jungerová

Berrynka nyní čeká na svůj Woobojek v Rakousku v Alpských horách