"Americký Pitbulteriér Cassey "

17.12.2018

Plemeno: Americký Pitbulteriér
Pohlaví: Pes
Věk: 6 let
Velmi silný tahač

Proč právě Cassey?
Cassey byl vybrán pro testování kvůli svému plemenu. Často jsou zmiňována "bullí" plemena, jako ti nejsilnější a nechávají si šít speciální obojky, aby vydržely jejich nápor tahu. I pro tento text a vzkaz, který jsem si četla u zájemkyně Markétky majitelky pejska Cassey. No, tak jsem na Cassey zvědavá, co bude říkat na Woobojek.


Cassey je 6-letý pitbull a pořídila jsem si ho, když mi stárla/onemocněla moje fena NO. Bull plemena mě zajímají asi od 15-cti, takže on, když jsem ho viděla byl jasná volba. To jsem teda netušila, co se z něj vyklube za osobnost.
Zvídavý rošťák, který mi místy i jako ne nezkušené pejskařce dával zabrat . Tvrdohlavá, inteligentní osobnost, kterou bylo třeba zaměstnávat a pracovat s ní. Proto jsme začali chodit po letech zase na cvičáky, zkoušeli agility, poslušnost, dog-treky, coursing, bull sporty, obrany....až jsme zakotvili hlavně u běhání na volno a koloběžky. Dlouho jsme jezdili hlavně sami, když to teda ještě nebylo tak "známé" jako teď, seznámila mě s tím kamarádka s ESP. To časem vedlo i k mému druhému psovi, ale dá se říct, že ten základ, zájem o aktivní pejskařinu, zkoušení nových věcí a hodně zkušeností jsem převzala od něj. Pro mě asi navždy Pan Pes 😊


RECENZE OD PANIČKY: 

Obojek krásně sedí. Děkujeme!
Jsme teď oba nějací nemocní, takže v nejbližších dnech bude testování slabší :)

21.12.2018 10:00 Markéta Novosadská


Ahoj.
Už jsme se trochu do zdravili tak pomalu začínáme zatěžovat.
Když jsem ho držela pouze na obojku, když hodně zabíral (vybudí ho například řvoucí pes u sousedů za plotem), obojek neprdl.
Má za sebou teď i výlet s mým mužem do skal a zatím stále ok. Uvidíme jak na něj bude působit čas. Třeba Livy se jako brutální tahačce začíná trochu otrhávat na nonstopim obojku takové to textilní poutko - u tebe je v tom to dřevo. Takže ještě další zkoušení a čas ukážou více.
Nechala jsem ho na prochajdě tahat za háravkou a při normálním tahu je to zatím ok :)
Dnes se ženili všichni čerti, tak se v tom i hodně válel.

29.12.2018 16:00 Markéta Novosadská