Často se ptáte...

... Pokusím se touto rubrikou usnadnit a snad i zodpovědět valnou většinu často pokládaných dotazů od Vás ...


- Jaká je doručovací doba ? -

Od UHRAZENÍ objednávky je garantovaná doručovací doba MAXIMÁLNĚ do 10 pracovních dní. Obvykle se daří objednávky odesílat do týdne k Vám .  
Výrobky šiji sama a jsou všechny šité na míru dle Vašeho přání. Je to ruční práce, kterou se snažím dělat opravdu poctivě, ale zároveň se vždy snažím odesílat zboží v co nejkratší době od obdržení Vaší platby na účet. 


- Je Woobojek vhodný i na nejmenší plemena psů (např. čivava)? -

Ano zajisté. 
Woobojky v šíři 2 cm nosí spousty našich nejmenších zákazníků. Třeba právě i čivava . 
Vhodné jsou i pro chovné stanice , jako luxusní odlišováky.  


- Je možná množstevní sleva? -

Ano je.
Množstevní slevy využívají především obchodníci, či majitelé chovatelských stanic, kdy Woobojky používají jako luxusní rozlišováky u štěňátek. Woobojky obvykle putují se štěňaty do nových domovů jako dar k zakoupení pejska.  


- Zasíláte zboží na dobírku ? -
Nezasílám.
Bohužel mé zkušenosti s dobírkou byly špatné a výrobky které jsou šité na míru je problém v případě odmítnutí objednávky prodat dále. Zasílám pouze ve výjimečných případech. Např výprodej skladového zboží.
 - Je šíře Woobojku závislá na pevnosti/síle dřevěného zapínání? -

Ano je. 
Dalo by se říci že čím větší šíře obojku, tím silnější a větší dřevěné zapínání. Velikosti zapínání a přiřazení je psáno u každého popisu woobojku. V případě nestandardní situace a neobvyklého přání mi napište a zkusíme se dohodnout, jaké zapínání zvolit pro Vaši šíři. 


- Zasíláte výrobky do zahraničí? -

Ano zasílám.
Standardně mám zde na e-shopu uvedené Slovensko, kde jsou ceny dopravy k dispozici a kde je spousty našich spokojených zákazníků.
Po domluvě je však možné zasílat do jakékoliv zahraniční země.  


- Přijímáte spolupráce? -

Ano přijímám 
Jsem otevřena veškerým seriózním nabídkám, kde se vzájemně dokážeme ve svém umu a tvorbě pomoci. 


- Udrží dřevěné zapínání i veliká a silná plemena psů? -

Velice častá a chápu, že opravdu na místě otázka. Než jsem spustil prodej dřevěného zapínání, zaslala jsem desti vybraným plemenům psů woobojky k testování. Plemena byla vybírána mezi těmi, kteří jsou považovány za silné a tahací plemena. Druhy bull plemen, evropské saňové tažné psi, dogy, vlkodav aj. jim podobné. 
Testováno bylo v počátku se strojově soustruženými lepenými dřevěnými kroužky, které se svou tuhostí ani z poloviny nevyrovnaly doposud ručeně vyráběným opracovávaným bukovým kroužkům s impregnací.
Testy i přes tuto skutečnost dopadly na výbornou a doposud stále existují první kousky prvních woobojků vůbec. 
Pořád se ovšem jedná o přírodní materiál a jeho životnost závisí na Vašem používání a starání se o dřevěný produkt. Je nutné alespoň jednou měsíčně promazat dřevo např přírodním kokosovým olejem, či jiným tukem nebo impregnací, která chrání dřevo před nepříznivými vlivy, jako je počasí, bláto, voda, sluníčko aj. 
Je důležité nenechávat prosychat Woobojek na přímém slunečním žáru, aby nedocházelo k příliš rychlému prosychání dřeva a následnému praskání a utrpení materiálu. Doposud eviduji stovky kusů prodaných woobojků a reklamaci k prasklému dřevěnému zapínání neeviduji. To však nemusí znamenat, že výrobek může mít narušený materiál či špatný/vadný kus dřevěného kroužku. V tomto případě máte ovšem nárok na reklamaci woobojku, či vrácení peněz. Za vzniklé potíže nepřebírají Woobojky ani má osoba zodpovědnost.


- Vyrábíte postroje ? -

Zde bych ráda odpověděla ano, bohužel ale, nezabývám se šití postrojů. 
Vzhledem ke sportu který se svými třemi psy dělám, ( mushing ) , chovám k postrojům respekt. Vím jak ohromně je důležité vybrat pro svého psa dobře padnoucí postroj, aby neničil pohybovou soustavu psa a zdraví samotné. výroba postrojů s sebou nese velice individuální přístup, na který mě nezbývá prostor. Myslím, že práce by se měla dělat na kvalitu nikoliv kvantitu. Proto Vám velice ráda poradím, na koho se obrátit s výběrem postroje a  doporučím výrobce postrojů dle vlastních zkušeností. Na trhu a to i tom Českém, je spousty kvalitních výrobců postrojů, tkeří svou práci odvádějí perfektně a pod jejich rukama vznikají skvělé výrobky !